Modlitwy - Parafia Surhów

Modlitwy

ŚWIĘTY ŁUKASZ
MODLITWA O WSTAWIENNICTWO
(odmawiana w naszej świątyni podczas Mszy świętej wotywnej - szczegóły TUTAJ)

Święty Łukaszu, Apostole i Ewangelisto!
Ciebie wybrał Bóg, abyś  ukazał potęgę i cuda Bożej miłości.
Bądź w niebie naszym patronem, a gdy wzywamy Twojego potężnego wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia, uproś nam przebaczenie grzechów, łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii
i radość trwania w Kościele świętym.
Broń nas przed złym duchem, kieruj nasze kroki na drogę pokoju i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych.
Wspieraj nas we wszystkich dobrych intencjach, prośbach, podziękowaniach, uwielbieniach i modlitwach skierowanych ku Bogu.
Święty Łukaszu, zanim stałeś się uczniem Chrystusa i autorem Jego Ewangelii, byłeś lekarzem. Miej w opiece całą służbę zdrowia i wypraszaj u dobrego Boga błogosławieństwo, pomoc i opiekę dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów oraz wszystkich tych, których powołałeś do leczenia chorych i zapobiegania chorobom i bólowi oraz towarzyszenia ludziom w trudnym doświadczeniu choroby i cierpienia.
Prosimy, naucz także nas pokory serca, abyśmy zostali zaliczeni do grona prostaczków z Ewangelii, którym Ojciec obiecał objawić tajemnice swojego Królestwa. Pomóż nam, byśmy modlili się niestrudzenie i byli pewni tego, że Bóg wie, czego nam potrzeba, zanim jeszcze Go o to poprosimy.
Daj nam spojrzenie wiary, abyśmy potrafili od razu rozpoznawać w ubogich i cierpiących oblicze samego Jezusa.
Wspieraj nas w godzinie walki i próby, a jeśli upadniemy, spraw, abyśmy doświadczyli radości płynącej z sakramentu pojednania.
Towarzysz nam w ziemskiej pielgrzymce do szczęśliwej Ojczyzny,
do której również my mamy nadzieję dojść, aby na wieki kontemplować chwałę Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Amen.