Ogłoszenia - Parafia Surhów

28. 04. 2024 r.    V Niedziela Wielkanocna
1.  W środę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe będzie w naszym kościele parafialnym w dni powszednie po Mszy o 18.00, w niedziele po Sumie (wyjątek – 3 maja, po Mszy o 9.00). Będziemy modlić się w intencji dobrego i owocnego przeżycia Misji, które odbędą się w czerwcu. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcam do podtrzymywania tradycji śpiewu Majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, proszę też mieszkańców o ich przyozdobienie.

2.    W piątek przypada święto NMP Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny, stąd nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta w Surhowie o godz. 9.00, po niej Majówka. Natomiast tego dnia o 12.00 Uroczystość I-ej Komunii świętej w naszej parafii. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci będzie w środę o godz. 11.00.

3.    W tym tygodniu wypadają I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek i I sobota m-ca. Nabożeństwa będą wraz z Majówkami. Ze spowiedzi można korzystać każdego dnia przed Mszą św.

4.    Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, niedzielą adoracji Najśw. Sakramentu. Z tej racji między Mszami w Surhowie kościół będzie otwarty dla chętnych do prywatnej modlitwy uwielbienia, a po Sumie indywidualne błogosławieństwo dla dzieci – serdecznie zapraszam.

5.    Solenizantom i Jubilatom minionego i rozpoczynającego się tygodnia składam najlepsze życzenia.